Domů Tipy pro cestování Tipy - Obecné
Cestování v půjčeném automobilu s dětmi

Cestování s dětmi

Cestování s dětmi do ciziny je úžasný zážitek, nicméně je vhodné promyslet řadu věcí předem, abyste si cestu užili Vy i Vaše ratolesti.

Zde najdete některá doporučení, která vám pomohou z Vašeho rodinného výletu udělat bezpečný a zábavný zážitek:

• Výběr pohodlného typu automobilu není pouze otázka toho, kolik pojme cestujících, ale také nesmíte zapomenout na zavazadla. Plánujete si s sebou brát kočárek? V tom případě stojí za zvážení kombi nebo minivan, který poskytne dostatek místa na zadních sedačkách a zároveň velký zavazadlový prostor.

• Dle zákonů téměř všech zemí na světě je nutné, aby děti seděli v dětských sedačkách. Výběr správné autosedačky je velmi důležitý, autopůjčovna na sebe nebere žádnou zodpovědnost, pokud nebude autosedačka vhodná. Autosedačku dle věku/výšky dítěte vždy objednejte předem v rámci rezervace vozidla.

• Pokud plánujete cestu s batoletem (0-1 rok), doporučujeme Vám si s sebou vzít vlastní dětskou autosedačku.

• Díky regulacím autopůjčoven Vám nemohou zaměstnanci helpdesku zařídit dětskou sedačku a tato povinnost tudíž spadá na Vás. Před každou jízdou zkontrolujte stav autosedaček a jejich správné upevnění bezpečnostními pásy.

• Doporučujeme nenechávat hračky a zavazadla volně mimo zavazadlový prostor. V případě nehody mohou tyto předměty ohrozit zdraví Vaše i Vašich dětí.

• Jedete na dovolenou v létě? Pamatujte, že se interiér automobilu může přehřívat. Zakryjte dětskou sedačku a ostatní předměty, když odcházíte od automobilu.