Domů Španělsko Madrid profile

Barcelona

Půjčovna aut v Barceloně

Láká vás návštěva Barcelony? Hlavní město Katalánska rozhodně má co nabídnout. Můžete se projít malebnou gotickou čtvrtí, prohlédnout si slavný olympijský stadion nebo navštívit nejvýznamnější stavby katalánského architekta Antoni Gaudího jako jsou chrám Sagrada Familia, Park Gűell nebo Casa Milà. Na své si přijdou i milovníci muzeí a galerií.

V okolí Barcelony najde několik krásných klášterů. Nejslavnější z nich Montserrat se nachází asi 40 km severozápadně od Barcelony. Díky půjčení auta, jich ale můžete navštívit víc.

Nebojte se ani větších výletů. Můžete například vyrazit na jih od Barcelony do Tarragony, kde najdete památky z období římské nadvlády. Odtud je už jen kousek do Prioratu kouzelné oblasti plné vinic a malebných vesniček, jimž vévodí Escaladei s majestátními ruinami kláštera, jehož známá historie sahá až do 12. století.

Katalánsko je oblast plná neuvěřitelných míst. A pokud využijete služby některé z našich partnerských autopůjčoven, můžete si prohlédnout kterékoliv z nich.

 

Pronájem auta v Barceloně

Řízení půjčeného auta v Barceloně

Mezinárodní letiště El-Part se nachází 12 km jihozápadně od centra Barcelony a je považováno a ideální místo pro ty, kteří mají zájem o prozkoumání této oblasti. Nejčastěji doporučovaným jednodenním výletem je jízda na prosluněné pláže Costa Brava a návštěva měst Girona a Figueres. Dalším doporučovaným výletem je projížďka po jihu Barcelony, podél východního pobřeží Španělska. Zapůjčení auta umožní dobrodružnějším řidičům krásnou cestu do Pyrenejí.

Pokud se při své cestě plánujete zaměřit na Barcelonu, měli byste zvážit možnost půjčení auta v jedné z místních autopůjčoven umístěných v dolní části města. K autopůjčovnám se můžete z letiště dopravit pomocí vlaků společnosti RENFE do stanic Passeig de Garcia nebo Sants station, odkud je dobře dostupné metro. Další možností je Aerobus, který Vás rychle odveze na náměstí Place Catalunya.

Silniční infrastruktura ve městě a jeho okolí se od Olympijských her v roce 1992 velmi zlepšila. Přesto Barcelona, stejně jako ostatní velká města, stále trpí velkými zácpami, zejména v dopravních špičkách. Dalším z problémů je parkování a šířka jednosměrných ulic. Pokud pojedete do centra Barcelony autem, je lepší využít okruhy Ronda Litroal a Ronda de Dalt, které umožňují přístup do městských čtvrtí. Můžete zaparkovat blízko stanice metra a pokračovat do centra města vlakem. Případně můžete využít jednoho z mnoha parkovacích míst roztroušených po celém městě.
Parkovací zóny jsou v Barceloně značeny jako modré oblasti ("zonas azules"). Po zaparkování (mezi 9-14 hod a 16-21 hod) musíte zaplatit parkovné v jednom z parkovacích automatů a vystavit parkovací lístek na viditelné místo za předním sklem. Zelené zóny jsou vyhrazené pouze pro místní obyvatele.
Plánujete cestu po Španělsku? Nejsevernější výjezd z města je Nudo de la Tinitat. Odtud můžete rychle dojet do Costa Brava, Pyrenejí a Manresu za použití mezistátní silnice AP-7. Mezinárodní silnice AP-2 zasahuje směrem k Leridě, Zaragoze a Madridu a AP-7 (jižní část) Vás dovede do Taragony a dalších pobřežních resortů.

S autem půjčeným v Barceloně je také možné cestovat do sousedních zemí, například do Portugalska, Francie, Gibraltaru (pro cestu do těchto zemí je vyžadován souhlas autopůjčovny). S půjčeným autem je zakázáno cestovat na Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy a do Maroka.
Přejeme Vám příjemnou a bezpečnou cestu.


Pravidla silničního provozu v krátkém přehledu
Řidičský průkaz
Pokud váš řidičský průkaz vydala kterákoliv ze zemí EU, je uznávaný i ve Španělsku.

Maximální rychlost
Mimo město 90 km/h
Ve městě 50 km/h
Rychlostní komunikace 100 km/h
Dálnice 120 km/h

Mýtné
Poplatky za využití dálnic a některých tunelů se platí u mýtných bran a jejich výše závisí na počtu ujetých kilometrů a kategorii vozidla. Platit můžete hotově, kreditní kartou a někdy i palivovou kartou euroShell Card.

Alkohol
U řidičů s praxí se toleruje 0,5 promile.
U profesionálních řidičů a řidičů s praxí kratší než 2 roky jen 0,3 promile.

Denní svícení
Není povinné.

Zimní pneumatiky
Nejsou povinné.

Dále zde platí zákaz používání mobilních telefonů za jízdy bez hands-free a zákaz používání radarových detektorů. Použití reflexní vesty je povinné vždy, když řidič zastaví na kraji silnice a vystoupí z auta.
Pokuty za nedodržení předpisů jsou poměrně vysoké, a pokud řidič není rezidentem ve Španělsku, policisté vyžadují jejich zaplacení na místě.

Pokud se pro půjčení auta rozhodnete, bude se vám jistě hodit mapa barcelonských parkovišť.

 

 

S námi již předem víte, co kolik stojí.

Jen pár kliků a je hotovo.

Jsme Vám k dispozici před i po pronájmu.

Pouze od renomovaných půjčoven.